Azi a venit primavara, peste cateva zile va fi ziua mea de nastere si tot in martie vom implini frumoasa varsta de cinci luni de viata! Apoi voi pleca iar in concediul prelungit din Ungaria – desi sper sincer sa vindem casa ala de 100 m² si gradina de 2000 de m² si sa ma retrag undeva la munte, cu acces la internet si aer curat. Ce pot sa spun la inceput de primavara? Ca ma bucur ca am reusit sa supravietuim si sa ne dezvoltam, site-ul merge din ce in ce mai bine, deci avem motive de bucurie.

Club Seo implineste in curand cinci luni in mediul online

Avand in vedere ca am depasit 1000 de pagini indexate in doar cinci luni zic eu ca avem cu ce ne mandri, chiar daca la capitolul SEO nu cred ca am excelat, avem in WMT ( WebMaster Tools ) doar 150 de vizite din cautari pe zi, nu e putin as zice eu, dar nici ceva care sa ne multumeasca. Mai avem 647 de keywords, din care evident o multime sunt long tail, dar cum peste 50 sunt in TOP 3, e ok si asa. Cam asta ar fi in cateva cuvinte povestea ( de succes? ) a site-ului ClubSEO, iar faptul ca speram noi ca pana in toamna sa ajungem cu adevarat un club, ar trebui sa ne motiveze mai mult.

Echipa noastra formata din Marcel ( adica eu ), din Ramona si evident cel mai activ membru al clubului, Anamaria. O mica echipa care se “opinteste” de cativa ani sa tina online peste 800 de site-uri si bloguri, care la un moment dat voia sa vanda tot ceea ce tine de online, dar cum intre vrute si facute este distanta mare, se pare ca si in 2016 vom fi tot aici!

1martie

Club Seo implineste in curand cinci luni