Cei mai multi moldoveni in UK dau anunturi pe internet folosind forumuri si grupuri de pe FaceBook, insa o parte folosesc si site-ul www.Moldoveni.Info – special creat de diaspora moldoveneasca din Londra si din UK ( inclusiv Irlanda ). Indiferent ca sunt in cautarea unui loc de munca, sau a unui apartamnet de inchiriat in Londra, Leeds sau Liverpool, moldovenii sunt prezenti pe forumuri si grupuri. Le dam si noi ocazia sa fie impreuna in clubul nostru de prieteni.

 Moldoveni in UK – Forum si Anunturi Gratuite

Moldovenii din Leeds sunt al treilea grup ca marime din Marea Britanie, dupa cel din Londra si Birmingham. Desi in UK nu sunt la fel de multi moldoveni ca in Italia, tot gasim peste 5.000 de persoane ce au venit aici la munca sau la studii din Republica Moldova. Cei mai multi au venit pe baza cetateniei romanesti, dar mai sunt si care au venit pe baza unui contract de munca. Forumul moldovenilor din UK este destul de activ as zice eu, comparativ cu al celor din alte tari, de aceea ne bucuram ca il promovam si noi.

Azi am decis sa facem si o pagina speciala pentru acest grup de doritori, vom reusi astefel sa ajutam moldovenii din UK care cauta un loc de munca legal, sau care vor sa trimita sau sa primeasca un pachet din/in Moldova. Inca nu am auzit de exsitenta unui magazin sau restaurant moldovenesc in Londra, sau chiar in alt oras din UK, dar asta nu inseamna ca nu exista, deci daca aveti informatii nu ezitati sa ne contacrati!

Moldoveni in UK

Moldoveni in UK – Forum si Anunturi Gratuite